DENİZALTI TURU 

 

Türkiye’nin ilk turistik denizaltısı NEMO misafirlere farklı ve doyumsuz bir deneyim yaşatarak Akdeniz’in sualtındaki sırlarını ve muhteşem güzelliklerini keşfetme fırsatı sunmaktadır.

 

Denizaltı turumuz yaklaşık 1 saat sürmektedir ve NEMO aynı gün içerisinde dışarıdan hiçbir destek almadan 10 dalış yapabilir. Dalış ve trim sistemleri NEMO'nun 1 dakikadan az sürede dalış ve satıh yapmasını ve sualtında teknenin rahat kontrolünü sağlar.

 

Turumuz misafirlerin otelden alınıp Kale İçi yat limanına gelmesi ile başlar, dalıştan önce misafirlere dalış ve denizaltı ile ilgili bilgi verilir.

Dalışta denizaltının eşsiz güzellikleri yanı sıra tarihi 35 metre derinlikte bulunan St. Didier batığına dalış gerçekleştirmektedir. Saint Didier batığı İkinci Dünya Savaşı’nı gösteren en önemli batıklardan biri. 100 metre uzunluğundaki batığın üzerinde 3 adet cip ve cephaneler var. Gemi hala bütünlüğünü koruyor ve misafirlere 1941 yılındaki yaşananların hikayesi Denizaltında anlatılmaktadır.

Bugün Antalya Yat Limanı'ndan Konyaaltı sahiline doğru baktığınızda deniz içinde bir şamandıra görürsünüz. Bu şamandıranın tam altında, denizin 35 metre derinliğinde yatan batık geminin hüzünlü bir hikâyesi vardır.

Özellikler

Kalsifikasyonu: DNV-GL, A+1

En: 4 metre

Boy: 18,6 metre

Yükseklik: 5,85 metre

Yolcu kapasitesi: 46 Kişi

Batarya: 480 adet kurşun asitli batarya

 

Ağırlık: 106 ton

Sualtı sürati: 2 KTS

Çalışma derinliği: 40 metre

Su üstü Sürat: 3 KTS (yedekleme hızı 4 KTS)

Günde Tahrik sistemi: 6 x 15 KW elektrikli motor

 

Mürettebat: 2

Seyir süresi: 10 saat

Yan camlar: 22 adet seyir camı (80 cm çapında)

Ön/Arka camlar: 2 adet seyir camı (160 cm çapında)

Emniyet Tedbirleri: Her sistemin bir yedeği vardır.

 

TUR ÜCRETİ

KİŞİ BAŞI ............................350 TL

03 - 12 ÇOCUK ...................175 TL

00 - 02 ÇOCUK ...................FREE

Tur Hakkında Detaylı Bilgi İçin 

0 (242) 324 16 03
info@sayantalia.com


Gönder